Вто07072020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Георгиески апелира гостите да ги почитуваат препораките

Георгиески апелира гостите да ги почитуваат препораките

Сподели

Во пресрет на претстојниот викенд упатуваме апел до жителите на Охрид и сите посетители кои туристички ќе престојуваат во градот, да ги почитуваат сите мерки и препораки за заштита и превенција од Корона вирусот-Ковид 19.

➡️Да се носат заштитни маски

➡️Да се одржува потребна дистанца

➡️Да се одржува лична хигиена според препораките

➡️Да се избегнуваат семејни собири и други друштвени групирања ✅Да бидеме одговорни, да го зачуваме сопственото и јавното здравје!,  повика градоначалникот Константин Горгиески.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK