Вто07072020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Лажен полицаец со лажна стоп палка запирал возила

Лажен полицаец со лажна стоп палка запирал возила

Сподели

„Паметенниот“ охриѓанец, на ФБ си објавил слики од запирањето и си заработил кривична.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.И.(44) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „лажно претставување“.
- На 15.03.2020 на социјална мрежа „Фејсбук“ на својот профил објавил слики на кои се гледало како со лажно изработена „Стоп“ палка неовластено применувал полициски дејствија - запирање на моторни возила на регионалниот пат Охрид - Кичево, соопшти м-р Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK