Пон07132020

Последна промена08:01:50 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Забранета посета на гробишта за Задушници

Забранета посета на гробишта за Задушници

Сподели

Православните верници овој викенд за празникот Задушница и Духовден нема да може да ги посетат гробиштата.

 

Забраната е согласно одлуката за забрана за движење на Владата. Црквата и поповите но и голем дел од верниците со сотри реакции на социјалните мрежи. 

Се коментира дека владата ги казнува само православните верници. Сите празници ги минаа затворени дома. Бараат изени во одлуката барем до 12ч да може да се посетат вечните почивалишта на блиските. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK