Пон07132020

Последна промена08:01:50 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Пет нови случаи на корона во Охрид

Пет нови случаи на корона во Охрид

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19.

- Скопје 46 - Kуманово 19 - Штип 17 - Прилеп 1 - Тетово 16 - Струга 7 - Велес 3 - Битола 1 - Охрид 5 - Гостивар 6 - Кочани 1 - Делчево 1 - Неготино 2 Починаа две лица, пациент од Прилеп на возраст од 73 години, хоспитализиран во ГОБ „8 септември“ од 19 мај и пациентка од Струмица (67г) хоспитализирана на Клиника за неврохирургија од 18 мај. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 8 оздравени пациенти. - Прилеп 2 - Тетово 1 - Велес 4 - Свети Николе 1 Досега во земјата се направени вкупно 35471 тестирања на ковид -19. Од вкупниот број направени тестови во изминатото деноноќие 113 теста се во рамките на скринингот во градинки во Штип и Кочани и не се регистрирани позитивни случаи на ковид-19. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 2915, бројката на оздравени пациенти е 1640, на починати е 151, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 1124.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK