Пон07132020

Последна промена08:01:50 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Две медицински сестри од Охрид позитивни на корона вирусот

Две медицински сестри од Охрид позитивни на корона вирусот

Сподели

Секојдневно расте бројот на новозаболени со корона вирус во земјава и во Охрид.

Според последните податоци две медицински сестри од Гинеколошкото одделение во Охрид се заразиле со вирусот. Не се знае изворот на заразата, се претпоставува дека  вирусот го добиле во семејството. 

Според последните инвформации заболени со Ковид 19 има и во  Основниот суд во Охрид. Вирусот секојдневно се шири , не само од познатиот кластер со мекиците во градот туку има голем број на индивидуални случаи. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK