Пон07132020

Последна промена08:01:50 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Полицијата приведе наркозависник и нарушители

Полицијата приведе наркозависник и нарушители

Сподели

Приведувањето било во центарот на Охрид и кај „Градиште“.

Како што информира м-р Стефан Димоск, портпарол на СВР Охрид, рано утрово „ во 02.30 часот, во СВР Охрид, приведене е А.М.(20) од Охрид, кој, во близина на угостителски објект, лоциран на улицата „Партизанска“ во Охрид, е затекнат при оддавање на опојна дрога марихуана. Пронајдената наркотичка дрога и друг прибор, се одземени по што, против него ќе биде поднесена соодветна пријава“. Димоски соопшти дека вчера „во 14.30 часот, на плажа во Авто-кампот „Градиште“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со карање и викање помеѓу Ј.Ѓ.(35) и Љ.С.(44), двајцата од Охрид“. Против нив, во согласност со одередбите од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK