Пон07132020

Последна промена08:01:50 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Пожар во „Монопол“

Пожар во „Монопол“

Сподели

Брзата реакција на пожарникарите спречила поголема катастрофа.

На 27.06.2020 година, во 06,05 часот, во СВР Охрид пријавен е пожар во Монопол, лоциран на улицата „Живко Чинго“ кој се појавил на дел од кровната конструкција. Со интервенција на Територијалната противпожарна единица, пожарот е локализиран а потоа целосно изгаснат.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK