Пон07132020

Последна промена08:01:50 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Во Охрид 14 новозаболени од корона, во Струга 19

Во Охрид 14 новозаболени од корона, во Струга 19

Сподели

Во последните 24 часа се направени 870 тестирања, а регистрирани се 176 нови случаи на ковид-19.

 

Во -Скопје 61 -Куманово 8 -Дебар 1 -Штип 14 -Прилеп 5 -Тетово 22 -Струга 19 -Велес 5 -Битола 3 -Охрид 14 -Гостивар 7 -Струмица 1 -Кочани 2 -Пробиштип 1 -Демир Хисар 1 -Пехчево 1 -Кичево 6 -Ресен 5 Починати се девет лица, седум пациенти од Скопје, еден од Тетово и еден пациент од Струга. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 80 оздравени пациенти од: -Скопје 5 -Куманово 1 -Штип 18 -Тетово 30 -Битола 2 -Гостивар 8 -Гевгелија 1 -Струмица 1 -Кочани 8 -Берово 1 -Валандово 2 -Кичево 1 -Ресен 2 Досега во земјата се направени вкупно 58.765 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 6080, бројката на оздравени пациенти е 2315, на починати е 286, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3479.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK