Чет07292021

Последна промена06:48:09 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охрид 5, Струга 3 нови случаи на корона

Охрид 5, Струга 3 нови случаи на корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 868 тестирања, а регистрирани се 132 нови случаи на ковид-19.

Во: -Скопје 57 -Куманово 10 -Дебар 1 -Штип 13 -Прилеп 7 -Тетово 19 -Струга 3 -Велес 4 -Битола 1 -Охрид 5 -Кавадарци 1 -Гостивар 6 -Пробиштип 2 -Свети Николе 2 -Ресен 1 Починати се 12 лица, пет пациенти од Скопје, еден од Штип, двајца пациенти од Тетово, двајца од Струга, еден од Велес и еден пациент од Гостивар. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира оздравени 112 пациенти од: -Скопје 42 -Штип 40 -Прилеп 1 -Тетово 16 -Велес 1 -Гостивар 5 -Кочани 2 -Пробиштип 3 -Свети Николе 2 Досега во земјата се направени вкупно 59.633 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK