Пон07132020

Последна промена08:01:50 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Георгиески: Ќе продолжиме да вложуваме во спортот

Георгиески: Ќе продолжиме да вложуваме во спортот

Сподели

Оваа локална власт во континуитет вложува средства за унапредување на спортот, за помош и развој на спортските клубови, вели градоначалникот Константин Георгиески.

 

Значителна  поддршкасе обезбедува и за голем дел од спортските манифестации и настани кои се во насока на промоција на нашиот град, но и за развој и промоција на здравите животни навики и збогатување на туристичката понуда на Охрид. Ќе продолжиме понатаму со поддршка на спортот и вложувања во спортската инфраструктура, пишува Георгиески.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK