Саб08082020

Последна промена07:35:36 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Рибокрадците „на мета“ на полицајците

Рибокрадците „на мета“ на полицајците

Сподели

Охридските полицајци синоќа „уловија“ белвици.

Како што информира м-р Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид, ноќеска „при преземање мерки против „незаконит риболов“, полициски службеници од СВР Охрид, на брегот на Охридското езеро, кај Пештани, пронајдоа четири мрежи со уловени 74 парчиња риба белвица, кои се одземени и предадени на Хидробиолошки завод Охрид.


Портпаролот Димоски соопшти дека СВР Охрид презема мерки за пронаоѓање на лицата кои се сторители на казненото дело „незаконит риболов“, против кои ќе се поднесат соодветни пријави.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK