Саб08082020

Последна промена07:35:36 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охрид 10, Струга 14 нови случаи на корона

Охрид 10, Струга 14 нови случаи на корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.

- Скопје 75 - Куманово 9 - Дебар 6 - Штип 8 - Прилеп 6 - Тетово 9 - Струга 14 - Велес 3 - Охрид 10 - Кавадарци 3 - Гостивар 7 - Гевгелија 2 - Струмица 1 - Крушево 1 - Кочани 4 - Пробиштип 1 - Берово 1 - Валандово 1 - Свети Николе 6 - Кичево 3 - Ресен 3 Починати се 15 лица, осум од Скопје, двајца пациенти од Тетово, двајца од Струга, еден пациент од Охрид и двајца од Гостивар. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 150 оздравени пациенти. - Скопје 105 - Куманово 1 - Штип 7 - Тетово 12 - Струга 10 - Велес 1 - Охрид 4 - Гостивар 1 - Струмица 1 - Кочани 5 - Пробиштип 1 - Неготино 2 Досега во земјата се направени вкупно 63.383 тестирања на ковид-19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 6625, бројката на оздравени пациенти е 2748, на починати е 321, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3556.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK