Саб06062020

Последна промена10:19:55 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Хуманитарна забава за оплеменување на училниците на децата со посебни потреби

Хуманитарна забава за оплеменување на училниците на децата со посебни потреби

Сподели

Во рамките  на  програмата 2013/2014 која се реализира во Црвен крст Охрид, во недела  на 26.01.2014 година во кафе бар ШИЛА, младите волонтери организираат хуманитарна забава: „Со Тоше во срцата, со љубов кон децата“.

Собраните средства ќе бидат наменети за оплеменување и украсување на просториите во О.У. „Св Климент Охридски“ каде престојуваат деца со посебни потреби. Забавата почнува во 20 часот . влезот ќе чини  100ден + пијалок.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK