Пет08072020

Последна промена05:24:20 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Давеник во водите на Охридското езеро

Давеник во водите на Охридското езеро

Сподели

Пред малку, капачи на кејот забележале давеник.

Околу 14.30 часот, во водите на Охридското езеро кај кеј „Македонија“, капачи забележале давеник.Тие ја алармирале полицијата која е упатена на местото на несреќата. Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, потврди дека добиле пријава за забележано безживотно тело, тој не даде повеќе информации но најави дека по увидот ќе соопшти повеќе детали за немилиот настан. На местото имало и екипи на Итната медицинска помош

 <околу 14 часот и 30 минути, во СВР Оххрид, добиено етелефонско известување за забележано безживотно тело воводите на Охридското езеро на плажа на кеј „Македонија“. Наместото на настанот, увид извршија Јавен обвинител иполициски и медицински екипи од итната медицинска помош,при што констатирано е дека се работи за С.Ј.(49) од Охрид, врзчие тело не се забележани видливи траги наp>

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK