Пет08072020

Последна промена05:24:20 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Филипче ја посети болницата ,,Св Еразмо"

Филипче ја посети болницата ,,Св Еразмо"

Сподели

Денеска министерот за здравство Филипче ја посети  Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо“ во Охрид.

Здравствените работници одлично се справуваат со состојбата, кадарот е мотивиран и посветено работи. Во оваа установа во 2017 година, доктор специјалист примал нето плата 53.015 денари. Со сите покачувања, денеска неговата плата изнесува 80.291 денари нето, а платата на медицинските сестри со висока школа од 26,740 денари, ја зголемивме на 32.315 денари. Продолжуваме и во наредниот период да ги зголемуваме платите, ни требаат задоволни и мотивирани здравствени работници!, рече Филипче.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK