Саб08082020

Последна промена07:35:36 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Петмина охриѓани се карале на улица

Петмина охриѓани се карале на улица

Сподели

Петмина охриѓани се карале на улица.

 

-На 03,07.2020 година во 23..15 часот, на улицата „Марко Цепенков“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир си карање, викање и непристојно однесување помеѓу Л.Ѓ.(60), К.Ѓ.65), Ј.Ѓ.(35), Н.Ѓ.(36) и Ќ.Ѓ.(67), сите од Охрид. Против нив, СВР Охрид, според Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе поднесе соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK