Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охрид 8, Струга 13 нови случаи на корона вирус

Охрид 8, Струга 13 нови случаи на корона вирус

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1032 тестирања, а регистрирани се 115 нови случаи на ковид-19.

- Скопје 53 - Куманово 4 - Дебар 6 - Штип 3 - Прилеп 6 - Тетово 8 - Струга 13 - Велес 1 - Охрид 8 - Гостивар 5 - Пробиштип 1 - Свети Николе 1 - Кичево 4 - Ресен 2 Починати се 7 лица, пет пациенти од Скопје, еден од Тетово и еден пациент од Крушево. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 40 оздравени лица. - Скопје 26 - Велес 2 - Гостивар 3 - Кичево 3 - Ресен 6 Досега во земјата се направени вкупно 67.165 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 7046, бројката на оздравени пациенти е 3027, на починати е 341, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3678.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK