Пон08032020

Последна промена02:18:24 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Почнува со работа охридската библиотека

Почнува со работа охридската библиотека

Сподели

По паузата поради Ковид – 19 мерките и Уредбата од Владата од денеска НУ Библиотека „Григор Прличев“ во Охрид е повторно отворена.

 

Библиотеката ќе работи од понеделник до петок во терминот од 8 и 30 до 16 и 30 со пауза за дезинфекција на просториите  во терминот од 12 до 12 и 30 часот.

НУ Библиотека од Охрид применува протокол за работа кој бара дициплина и одговорност и од вработените и од читателите.

Задолжително е секој посетител да носи заштитна маска и да го почитува редот за дезинфекција пред влегување во установата.

Од НУ Библотека „Григор Прличев“ известуваат дека отворен е одделот за позајмување на книги, додека читалната  и натаму останува затворена.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK