Пет08072020

Последна промена05:24:20 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид 25 годишен охриѓанец повреден во пожар

25 годишен охриѓанец повреден во пожар

Сподели

 25 годишен охриѓанец повреден  во пожар. 

 

-На 05.07.2020 во 12.15 часот во СВР Охрид било пријавено дека во Охрид на ул.„Крали Марко“, во куќа сопственост на Љ.Д.(59) настанал пожар. Во пожарот со повреди се здобил нејзиниот син Љ.Д.(25) и бил пренесен во Општата болница Охрид за укажување на лекарска помош. Од страна на Територијалната противпожарна единица Охрид пожарот бил изгаснат. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Охрид, информираат од МВР. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK