Пет08072020

Последна промена05:24:20 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охрид 4, Струга 6 нови случаи на корона

Охрид 4, Струга 6 нови случаи на корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19.

 

Во: -Скопје 63 -Куманово 4 -Дебар 6 -Штип 4 -Прилеп 2 -Тетово 14 -Струга 6 -Велес 2 -Битола 1 -Охрид 4 -Гостивар 12 -Свети Николе 1 -Кичево 1 Починати се 5 лица, двајца пациенти од Скопје, еден од Куманово и двајца пациенти од Тетово. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 125 оздравени лица од: -Скопје 82 -Штип 1 -Тетово 30 -Струга 2 -Битола 2 -Гостивар 2 -Кочани 4 -Пехчево 1 -Ресен 1 Досега во земјата се направени вкупно 69.426 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 7244, бројката на оздравени пациенти е 3324, на починати е 351, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3569.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK