Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Струга 8, Охрид 1 нови случаи на корона

Струга 8, Охрид 1 нови случаи на корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1794 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19.

Во: -Скопје 87 -Куманово 7 -Дебар 2 -Штип 10 -Прилеп 3 -Тетово 16 -Струга 8 -Охрид 1 -Кавадарци 1 -Демир Хисар 1 -Гостивар 8 -Струмица 1 -Кратово 1 -Свети Николе 9 -Кичево 3 -Ресен 5 Починати се 8 лица, шест пациенти од Скопје, еден од Дебар и еден пациент од Тетово. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 230 оздравени лица од: -Скопје 126 -Куманово 31 -Штип 11 -Прилеп 1 -Тетово 45 -Велес 7 -Кавадарци 1 -Гостивар 1 -Кочани 1 -Свети Николе 2 -Ресен 2 -Неготино 2 Досега во земјата се направени вкупно 71.220 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 7406, бројката на оздравени пациенти е 3554, на починати е 359, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3493.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK