Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охрид 8, Струга 5 нови случаи на корона

Охрид 8, Струга 5 нови случаи на корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19.

- Скопје 83 - Куманово 8 - Дебар 2 - Штип 6 - Прилеп 3 - Тетово 26 - Струга 5 - Битола 2 - Охрид 8 - Гостивар 8 - Крива Паланка 1 - Крушево 1 - Кочани 1 - Пробиштип 2 - Македонски Брод 1 - Свети Николе 4 - Кичево 6 - Ресен 1 Починати се 3 лица, двајца пациенти од Скопје и еден од Гостивар. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 70 оздравени лица. - Скопје 48 - Тетово 18 - Велес 1 - Гостивар 1 - Кочани 1 - Ресен 1 Досега во земјата се направени вкупно 72.690 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 7572, бројката на оздравени пациенти е 3624, на починати е 362, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3586.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK