Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охриѓанец „избегал“ од изолација и претепал 23 годишник

Охриѓанец „избегал“ од изолација и претепал 23 годишник

Сподели

Полицијата го фатила К.М. кој не сакал да биде во изолација.

Вистинска драма се случувала вчера на булеварот „Туристичка“ во Охрид. 33 годишен охриѓанец, ја игнорирал изречената мерка за „изолација“, си седнал во кола и брутално нападнал 23 годишно момче. Според СВР Охрид, „на 08.07.2020 година околу 11.30 часот, на булеварот „Туристичка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од К.М.(33) врз М.Л.(23), двајцата од Охрид. Напаѓачот, иако имал решение од Државниот здравствен инспекторат за одредена мерка „изолација“, го напуштил својот дом и управувал патнички автомобил по булеварот „Туристичка“ со кој му го блокирал патот на сега нападнатиот, физички го нападнал и му упатил сериозни закани по неговиот живот.
- По целосно документирање на случајот, против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK