Вто06022020

Последна промена10:35:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Пиштоли и пушки носел стружанец во својот автомобил

Пиштоли и пушки носел стружанец во својот автомобил

Сподели

ПС Струга поднесе кривична пријава против Н.Д.(41) од с.Октиси, струшко, за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

атничко возило „опел“ управувано од пријавениот, по извршен преглед во возилото во багажникот под резервната гума се пронајдени четири куршуми кал. 9 мм. наменети за повеќе модели пиштоли и одредени автоматски оружја.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK