Пет10302020

Последна промена08:37:48 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охрид 1, Струга 12 нови случаи на корона

Охрид 1, Струга 12 нови случаи на корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1728 тестирања, а регистрирани се 205 нови случаи на ковид-19.

- Скопје 60 - Куманово 13 - Дебар 17 - Штип 10 - Прилеп 2 - Тетово 13 - Струга 12 - Велес 3 - Битола 3 - Охрид 1 - Кавадарци 1 - Гостивар 23 - Струмица 1 - Крушево 1 - Пробиштип 2 - Демир Хисар 2 - Македонски Брод 1 - Берово 1 - Свети Николе 29 - Кичево 7 - Ресен 3 На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа тројца пациенти на возраст од 62, 68 и 94 години. Во ГОБ „8 септември“ починати се двајца пациенти на возраст од 65 и 70 години. Во ОБ Гостивар е почината пациентка на возраст 80 години. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 336 оздравени лица. - Скопје 113 - Куманово 28 - Дебар 8 - Штип 15 - Прилеп 1 - Тетово 40 - Струга 52 - Велес 1 - Охрид 57 - Кавадарци 1 - Гостивар 8 - Крива Паланка 4 - Кочани 1 - Пробиштип 1 - Валандово 2 - Ресен 4 Досега во земјата се направени вкупно 74.562 тестирања на ковид-19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 7777, бројката на оздравени пациенти е 3960, на починати е 368, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3449.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK