Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Со остар предмет повредена скопјанка во Градиште

Со остар предмет повредена скопјанка во Градиште

Сподели

Со остар предмет повредена скопјанка во Градиште. 

 

На 11.07.2020 год. во 01.40 часот во СВР Охрид пријавено е нарушување на јавниот ред и мир со елементи на насилство извршено на 10.07.2020 година околу 21.30 часот во авто-кампот „Градиште“. Притоа, А.К.(32), кој претходно бил пријавен во полиција од Д.Б.(38) за загрозување на сигурноста и од Ф.Г.(40) за оштетување на возилото, физички го нападнал Ф.Г., а потоа со остар предмет ја повредил М.Т., по што со дрвена палка ги нападнал Г.Т. и Ѓ.К., сите од Скопје, нанесувајќи им  повреди. Напаѓачот е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријав, изјави Стефан Димоски портпарол на СВР Охрид. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK