Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Приведување на аеродромот во Охрид

Приведување на аеродромот во Охрид

Сподели

Нарушители биле тројца албански државјани.

На 10.07.2020 во 10.50 часот на Аеродромот „Св.Апостол Павле“ - Охрид бил нарушен јавниот ред и мир од страна на Х.К.(27), Х.Ш.(52) и С.С.(41), сите од Р.Албанија.
- Во координација со Јавен обвинител, тие биле приведени во полициска станица за понатамошна постапка, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK