Пет08072020

Последна промена05:24:20 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Битолчани се степале во автокамп во Охрид

Битолчани се степале во автокамп во Охрид

Сподели

За два-три дена ова е втора голема тепачка.

На 11.07.2020 во 21.15 часот било пријавено дека во Охрид, во авто-камп „Градиште“, по претходна расправија, нарушен е јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу С.М.(51) и И.М. (45), двајцата од Битола. Изготвени  се записници за констатиран прекршок согласно со одредбите од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK