Пет08072020

Последна промена05:24:20 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охрид 2, Струга 9 нови случаи на корона

Охрид 2, Струга 9 нови случаи на корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 991 тестирања, а регистрирани се 136 нови случаи на ковид-19.

 

Во: -Скопје 46 -Куманово 6 -Дебар 7 -Штип 14 -Прилеп 1 -Тетово 12 -Струга 9 -Велес 1 -Охрид 2 -Гостивар 13 -Струмица 2 -Радовиш 3 -Крушево 2 -Кочани 1 -Пробиштип 1 -Демир Хисар 2 -Кратово 1 -Свети Николе 5 -Кичево 4 -Ресен 4 Починати се 6 лица, двајца пациенти од Скопје, еден од Куманово, двајца пациенти од Струга и еден од Гостивар. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 123 оздравени лица од: -Скопје 77 -Штип 7 -Тетово 15 -Струга 1 -Велес 4 -Битола 2 -Гевгелија 1 -Кочани 2 -Пехчево 1 -Кичево 2 -Ресен 11 Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 8111, бројката на оздравени пациенти е 4203, на починати е 382, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3526.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK