Пет08072020

Последна промена05:24:20 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Тепачка по сообраќајка на „Абас „Емин“

Тепачка по сообраќајка на „Абас „Емин“

Сподели


Пијан охриѓанец нападнал полицаец.

Синоќа во 19 часот, полициски службеник од СВР Охрид, додека извршувал работни задачи на улицата „Абас Емин“, забележал дека се случила сообраќајна незгода помеѓу патничкото возило „Пежо“, со охридски регистарски ознаки, управувано од С.Ј.(39) од Охрид и патничко возило „Ландровер“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Х.С.(56) од Скопје. Притоа, С.Ј., кој бил под дејство на алкохол, упатил навреди кон Х.С..по што, бил предупреден од полицискиот службеник.
- С.Ј. почнал агресивно да се однесува и кон полицискиот службеник а потоа и физички го нападнал. Полицискиот службеник успеал да го оттурне напаѓачот од себе, по што С.Ј. паднал на коловозот и се здобил со повреда. Се работи на расчистување на случајот, соопшти м-р Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK