Пет08072020

Последна промена05:24:20 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Во Охрид денес гласаат 38 лица, во Струга 55

Во Охрид денес гласаат 38 лица, во Струга 55

Сподели

Во Охрид се пријавени 38 лица во саоизолација или заболени од корона вирусот, кои денес го остваруваат своето право на глас. 

 

-„Формирани се  два посебни одбори со медицински персонал кои одат кај лицата со решенија или заболени од корона вирусот. Дел од пријавените се од градот но има и од селата Велгошти, Рача,  Лескоец“, информира Климент Камнароски претседател на ОИК Охрид во изјава за Охриднет.ком. 

Денеска гласаат и 55 лица во самоизолација  и заболени од корона во општина Струга. 

-„Започна гласање  утрово, тргна првиот конвој заедно со избирачките одбори и  лекари. Сега се подготвува вториот конвој. Од пријавените 12 лица се од градот Струга останатите се од струшките села“, изјави за Охриднет Бледар Зиба  претседател на ОИК Струга.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK