Пет08072020

Последна промена05:24:20 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Охрид 2, Струга 11 нови случаи на корона

Охрид 2, Струга 11 нови случаи на корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 973 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19.

 

Во: -Скопје 30 -Куманово 8 -Дебар 1 -Штип 13 -Прилеп 5 -Тетово 3 -Струга 11 -Велес 1 -Битола 1 -Охрид 2 -Кавадарци 1 -Гостивар 1 -Пробиштип 1 -Кратово 1 -Свети Николе 1 -Кичево 8 Починати се три лица, двајца пациенти од Скопје и еден од Штип. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 123 оздравени лица од: -Скопје 70 -Штип 6 -Прилеп 4 -Тетово 31 -Велес 3 -Кочани 2 -Пробиштип 1 -Кичево 1 -Ресен 4 -Неготино 1 Досега во земјата се направени вкупно 78.133 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 8197, бројката на оздравени пациенти е 4326, на починати е 385, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3486.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK