Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Започна изборниот процес во Охрид

Започна изборниот процес во Охрид

Сподели

Утрово тчно во 07 часот беа отворени сите 89 избирачки места во општина Охрид. Гласањето се одвива без никакви проблеми. 

 

Во избирачкото место 1273 „Методи Патчев“  од утрово имаше голем број граѓани, кои почитувајќи ги препораките  за корона вирусот, го остваруваа своето право на глас. 

Во Охрид вкупно гласаат 52 510 граѓани. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK