Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Излезноста до 13 часот е 23,81% излезност, во Охрид 28,5%

Излезноста до 13 часот е 23,81% излезност, во Охрид 28,5%

Сподели

Во ИЕ 5 излезноста до 13 часот е    23,11 % .

 

Во Охрид до 13 часот има излезност од 28,5  %. 

Од обработени 99,86% од гласовите од вкупно 1.808.131 изборачи гласале 359.024 граѓани.

Најголема излезност има во:  Аеродром 30,15% и  Карпош 31,25%. Берово има излезност од 32,49%, Крива Паланка 41,07%, Нготино со 33,42% Прилеп 32,47%, Битола излезност 31,19% и Вевчани со 31,84%. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK