Вто08042020

Последна промена03:26:05 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Автомобил излетал кај Буково, повреден возачот

Автомобил излетал кај Буково, повреден возачот

Сподели

Автомобил излетал кај Буково, повреден возачот.

-На 14.07.2020 во 14.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Охрид - Ресен, пред влез за депонија Буково, патничко возило „фолксваген тигуан“, со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Л.(72) од Битола, излетало надвор од коловозот. Во незгодата, возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Битола. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид, информираат од МВР. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK