Саб08082020

Последна промена07:35:36 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Битолчанец и ресенчанец се степале во Охрид

Битолчанец и ресенчанец се степале во Охрид

Сподели

Битолчанец и ресенчанец се тепале во Охрид.

На 24.07.2020 година околу 22,30 часот, на пресекот на булеварите „Туристичка“ со „Македонски Просветители“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од М.М.(38) од Битола врз У.А.(34) од Ресен. Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK