Саб08082020

Последна промена07:35:36 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Четворица охриѓани се тепале на улица

Четворица охриѓани се тепале на улица

Сподели

Четворица охриѓани се тепале на улица.

 

На 25.07,2020 година околу 22.30 часот, на улицата „7 ноември“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со вербалана расправија која прераснала во физичка пресметка помеѓу З.В.(55) и А.Н.(28) во која подоцна се вклучиле и Љ.Н.(54) и Д.В.(48), сите од Охрид. Притоа, со тешки телесни повреди се здобил З.В.  кој е задржан на лекување во Општата болница во Охрид. По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK