Саб08082020

Последна промена07:35:36 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Во Охрид и Струга по три нови случаи на корона

Во Охрид и Струга по три нови случаи на корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1325 тестирања, а регистрирани се 119 нови случаи на ковид-19.

 

Во: -Скопје 35 -Куманово 15 -Штип 17 -Прилеп 3 -Тетово 4 -Струга 3 -Велес 3 -Битола 8 -Охрид 3 -Кавадарци 2 -Гостивар 8 -Крива Паланка 1 -Кочани 1 -Демир Хисар 5 -Берово 1 -Свети Николе 1 -Кичево 8 -Ресен 1 Починати се 4 лица, три пациенти од Скопје и пациент од Гостивар. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 89 оздравени пациенти од: -Скопје 22 -Куманово 10 -Штип 12 -Тетово 26 -Струга 1 -Велес 1 -Битола 4 -Пробиштип 2 -Демир Хисар 1 -Кратово 1 -Св.Николе 2 -Кичево 3 -Ресен 4 Досега во земјата се направени вкупно 100940 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 10617, бројката на оздравени пациенти е 6020, на починати е 480, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 4117.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK