Саб08082020

Последна промена07:35:36 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Ќе се реконструира детското игралиште во „Христо Узунов“

Ќе се реконструира детското игралиште во „Христо Узунов“

Сподели

Во текот на наредните неколку дена ќе се врши реконструција на детското игралиште во населбата „Христо Узунов“.

 

За таа цел се информираат жителите на населбата дека поради безбедност на децата, игралиштето ќе биде привремено затворено и нема да може да се користи.

Детското игралиште ќе биде повторно достапно за користење откако ќе бидат завршени работните активности за реконструкција.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK