Пон01252021

Последна промена12:56:21 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Две нарушувања ноќеска во Охрид

Две нарушувања ноќеска во Охрид

Сподели

Две лица од Скопје пријавиле дека биле физички нападнати.

На 01.08.2020 година во 05 часот, во СВР Охрид, Д.Р.(19) од Скопје, пријави дека на кеј „Македонија“ во Охрид, бил физички нападнат од засега непознато лице.Се преземаат мерки за пронаоѓање на напаѓачот по што ќе биде поднесена соодветна пријава, информира Стефан Димоски,портпарол на СВР Охрид. Додава дека ноќеска во 00.15 часот, во СВР Охрид, Л.К.(21), пријавила дека, пред угостителски објект кај населбата „Коњско“ била физички нападната од Д.Т.(31), двајцата од Скопје. Против напаѓачот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK