Саб08082020

Последна промена07:35:36 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Два нови случаи на корона во Охрид

Два нови случаи на корона во Охрид

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1621 тестирања, а регистрирани се 138 нови случаи на ковид-19 .

 

- Скопје 47 - Куманово 17 - Дебар 10 - Штип 16 - Прилеп 2 - Тетово 2 - Велес 5 - Битола 5 - Охрид 2 - Кавадарци 1 - Гостивар 10 - Крива Паланка 1 - Кочани 5 - Пробиштип 1 - Демир Хисар 1 - Македонски Брод 6 - Виница 2 - Кратово 1 - Кичево 3 - Ресен 1 Починати се 7 лица, две пациентки од Скопје (64 и 67 години), пациентка од Македонски Брод (53г.), пациентка од Кичево (41г.), пациент од Битола (27г.), пациент од Дебар (78г.) и пациент од Штип (64г.). Шест пациенти се починати во болнички услови, а еден вонболнички. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 144 оздравени пациенти од: - Скопје 105 - Штип 9 - Прилеп 2 - Тетово 4 - Велес 1 - Битола 5 - Гостивар 1 - Кочани 4 - Пробиштип 1 - Демир Хисар 2 - Берово 1 - Кичево 7 - Ресен 2 Досега во земјата се направени вкупно 103938 тестирања на ковид-19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 10891, бројката на оздравени пациенти е 6698, на починати е 493, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3700.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK