Саб08082020

Последна промена07:35:36 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Полицаец повреден во сообраќајка

Полицаец повреден во сообраќајка

Сподели

Полицаецот би на мотор, сега е пренесен во „Св.Еразмо“.

Доцна вечерва се случила тешка сообраќајка на патот Охрид – Св. Наум, кај населбата Лагадин. Дознаваме дека тешко повреден е сообраќаен полицаец од СВР Охрид кој со службен мотор се движел по патот и дека во сообраќајката учествувало и друго возило. Информацијата за случената сообраќајка ја потврди портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, кој не даде подетални информации како се случила сообраќајката. Димоски, за утре најави повеќе информации. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK