Пон01252021

Последна промена12:56:21 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Кафаните до 1 часот, гостите по улици до зори

Кафаните до 1 часот, гостите по улици до зори

Сподели

Охрид деновиве го достигна пикот на туристичката сезона.

По традиција за  Илинденскиот викенд градот е преплавен со туристи. Претежно млади   луѓе од земјава. 

Преполни се градските плажи, плоштади, улици.... Голем дел од туристите не ги почитуваат препораките за заштита од корона вирусот. 

Угостителските објекти го почитуваат работното време, се затвора во 1 часот после полноќ, но младината останува по улици до рано наутро......

Се пие , се јаде а отпадот се фрла на сите страни.....

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK