Сре09232020

Последна промена08:42:42 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Во Струга 1, во Охрид ниеден новозаболен од корона

Во Струга 1, во Охрид ниеден новозаболен од корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 689 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи на ковид-19.

 

Во: -Скопје 14 -Куманово 8 -Штип 13 -Струга 1 -Кавадарци 3 -Гостивар 22 -Кочани 1 -Берово 3 -Виница 4 -Свети Николе 3 -Кичево 2 Починати се 3 лица, пациент од Битола, пациент од Демир Хисар и пациент од Скопје. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 90 оздравени пациенти од: -Скопје 23 -Куманово 1 -Дебар 1 -Штип 11 -Тетово 17 -Велес 1 -Охрид 1 -Кавадарци 3 -Гостивар 9 -Радовиш 5 -Кочани 1 -Свети Николе 17 Досега во земјата се направени вкупно 106047 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 11128, бројката на оздравени пациенти е 6972, на починати е 500, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3656.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK