Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Тепачка во берберски салон во Охрид

Тепачка во берберски салон во Охрид

Сподели

Во тепачката бил употребен остар предмет.

На 03.08.2020 година во 17.15 часот, во берберски салон лоциран на улицата „Даме Груев“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со вербална расправија, а потоа и со физички напад со остар предмет извршен од  Б.Н.(20) врз  Д.Д.(24) и Д.Д.(25), сите од Охрид. Нивната меѓусебна пресметка била прекината со интервенција на полициските службеници. Нарушителите се приведени и по целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветни пријави.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK