Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Уште еден починат од корона од Охрид

Уште еден починат од корона од Охрид

Сподели

Почина уште еден пациент со корона од Охрид.

Во 24 часа се направени 830 тестирања, а регистрирани се 75 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 32 -Куманово 4 -Штип 5 -Тетово 7 -Кавадарци 8 -Гостивар 8 -Струмица 1 -Кочани 1 -Пробиштип 2 -Македонски Брод 2 -Виница 1 -Свети Николе 1 -Кичево 2 -Неготино 1 Починати се 5 лица, пациент од Скопје, два пациенти од Куманово, пациент од Гостивар и пациент од Охрид. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 136 оздравени пациенти од: -Скопје 50 -Куманово 16 -Прилеп 2 -Тетово 5 -Струга 28 -Охрид 18 -Гостивар 2 -Крушево 1 -Кочани 1 -Македонски Брод 1 -Кратово 1 -Свети Николе 10 -Кичево 1 Досега во земјата се направени вкупно 106877 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 11202, бројката на оздравени пациенти е 7108, на починати е 505, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3589.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK