Саб06062020

Последна промена09:46:49 AM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Малку “снеже” го разубави Охрид

Малку “снеже” го разубави Охрид

Сподели

Снегот кој синоќа заврна го “обеле” и разубави Охрид. По улиците веќе е растопен, но  остана малку да ги краси покривите на куќите и зелените површини.

 

Температурата во Охрид  денеска ќе  се движи од -4 до 2 Степени Целзиусови. Нови врнежи на снег се оечкуваат од  вторник. 

 

Фото/ "Охрид Охрид убав мил " 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK