Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Кривична за тепачот во берберницата

Кривична за тепачот во берберницата

Сподели

Кривична заработи 20 годишен охриѓанец.

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.Н.(20) од Охрид. Тој, на 03.08.2020 година, во берберница лоцирана на улицата „Даме Груев“ во Охрид, започнал вербална расправија со Д.Д. (24) и Д.Д.(25), двајцата од Охрид, по што физички ги нападнал со остар предмет.  

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK