Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Еден охриѓанец и еден стружанец починаа од корона

Еден охриѓанец и еден стружанец починаа од корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1543 тестирања, а регистрирани се 113 нови случаи на ковид-19

 

Во: -Скопје 35 -Куманово 12 -Штип 23 -Прилеп 1 -Тетово 5 -Струга 1 -Битола 7 -Охрид 6 -Гостивар 15 -Кочани 2 -Пробиштип 1 -Демир Хисар 2 -Македонски Брод 1 -Валандово 1 -Виница 1 Починати се 6 лица, три пациенти од Скопје, пациент од Куманово, пациент од Струга и пациент од Охрид. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 259 оздравени пациенти од: -Скопје 103 -Куманово 13 -Дебар 1 -Штип 75 -Тетово 31 -Битола 2 -Кавадарци 2 -Гостивар 19 -Кочани 2 -Пробиштип 2 -Демир Хисар 1 -Кратово 2 -Свети Николе 4 -Ресен 2 Досега во земјата се направени вкупно 109946 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 11399, бројката на оздравени пациенти е 7480, на починати е 517, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3402.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK