Саб09262020

Последна промена01:24:52 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home Вести Охрид Во Охрид 6, во Струга 3 новозаболени од корона

Во Охрид 6, во Струга 3 новозаболени од корона

Сподели

Во последните 24 часа се направени 1845 тестирања, а регистрирани се 155 нови случаи на ковид-19.

 

Во: -Скопје 51 -Куманово 11 -Дебар 2 -Штип 13 -Прилеп 4 -Тетово 10 -Струга 3 -Битола 1 -Охрид 6 -Кавадарци 14 -Гостивар 22 -Гевгелија 1 -Пробиштип 1 -Демир Хисар 4 -Македонски Брод 5 -Виница 2 -Кичево 3 -Неготино 2 Починати се 2 лица, пациент од Скопје и пациент од Штип. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 127 оздравени пациенти од: -Скопје 40 -Куманово 17 -Штип 22 -Прилеп 6 -Велес 2 -Битола 2 -Гостивар 5 -Радовиш 10 -Крушево 1 -Пробиштип 5 -Демир Хисар 1 -Македонски Брод 3 -Кратово 1 -Свети Николе 12 Досега во земјата се направени вкупно 111791 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 11554, бројката на оздравени пациенти е 7607, на починати е 519, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3428.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK